Gidişin sonu belli

Bu yazı erken yazılmış bir muhalefet yazısı değildir. Bu yazı erken yazılmış çok ciddi bir uyarı yazısıdır.
Galatasaray'da durum gerçekten iyi değil.
Televizyonlarda yapılan konuşmalar, gazetelerde yazılanlar bu görüşün şahididir.
Hele hele bir taraftarın "Ben bunları seyretmek için mi kombine aldım!" demesi ise bugünkü Galatasaray için söylenecek en doğru sözdür.
Bu halin sorumlusu bu takımı yönetenlerdir.
Geçen yıl şampiyonluğun kaybedildiği günlerde "Bu kadro ile yeni sezonda yeni bir stada çıkamayız" diyenler söylediklerini unutup Galatasaray'ı "Lafla yürüyen peynir gemisi" haline getirdiler. Sivas maçına da geçen yıldan kalan 9 futbolcuyla çıkıp sahadan 2-1 yenilgiyle ayrıldılar. "Bekliyoruz, satılsın alacağız. 4 şehirde, 4 arkadaşımız transferle uğraşıyor. Geldi, gelecek" lafları ile topluma narkoz verenler, ala ala Lorik Canaile Pino'yu transfer etmişlerdir. Pino için çıkan "müzmin sakat" dedikoduları da işin cabası. Üstelik kendilerini başarılı görenler 300 bin euro yüzünden, Stoch'u Fenerbahçe'ye kaptırdıklarını unutmamalılar.

3 transfer olmazsa işi zor
Belgrad maçında başkan Polat'a 2 futbolcu ismi veren Galatasaray'ın unutulmaz yıldızı Prekazi'nin, "Bunları mutlaka alın, ben kefilim. Alacağınız adamlardan hem çok ucuz, hem de 5 kat iyidir" sözleri ciddiye alınmadı.
Transfer sezonunun başında imza attırılan yerli futbolculara ne oldu?
Son gördüğümde Ali Turan yanlış yerde oynamanın sıkıntısını çekerken, golde de büyük hata yapmıştır.
Galatasaray'da "Para yok" sloganı şimdi "Satal" şekline dönüşmüştür.
Bu futbolcuları alan sizsiniz, onları satamadığınıza göre yaptığınız transferler boğaza takılmıştır. İki kaleciden Aykut 7 yıldır Galatasaray'da forma giyiyor. Sivas'ta yediği hatalı goller ortada. Ufuk genç bir yetenek. Belki 10 yıl kale ona verilecektir.
Ama Aykut gibi o da dün oynamadıysa bugün nasıl kurtarıcı olabilir. F.Bahçe, Trabzon ve Beşiktaş'ın yaptığı transferlere bakıp Galatasaray'ın puan cetvelindeki yerini görmek zor değil. Kesinlikle Galatasaray'a bir kaleci, bir orta saha ve bir de süper golcü almak zorundasınız. Aksi halde muhalefet imza toplamaya başlarsa buna laf söylemeye hakkınız olmaz.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN