Web Sürümüne Geç

  Puan barajı düşer

  Mert Aydın Mert Aydın
  Fenerbahçe'nin grubuna ne lokum gibi ne de ölüm grubu diyebiliriz... Ama kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken rakipler var. Hiçbirinin kolayca yenilecek takımlar olmadığının altını çizmek gerekiyor. Tüm takımların birbirinden puan alacağını ve gruptan çıkma barajının düşeceğini düşünüyorum.
  Marsilya, ön elemede Eskişehirspor'u elemişti. Fransa'nın en ateşli taraftar gruplarından birine sahipler. Elie Baup yönetiminde sezona iyi başladılar. Daha önce Trabzonspor'un başına bela olan takımlarımızın transfer döneminde hep ilgisini çeken Gignac'a, Ganalı Pele'nin oğlu Ayew'e ve kısa boyuyla farklı bir 10 numara portresi çizen Valbuena'ya dikkat.
  Marsilya'nın istikrar sembolü bir takım olmaması grupta dengeleri farklı hale getirebilir.

  Gerginlik korkutucu
  Mönchengladbach tempolu oynayan tipik bir Bundesliga temsilcisi. Büyük yıldızları yok ama yıllar önce Güiza'nın ağzının için attığı toplarla onu İspanya'da gol kralı yapan Arango, De Jong ve Hanke önemli isimler.
  Dinamo Kiev'e Şampiyonlar Ligi'nde elenirken gösterdikleri inat (evlerinde 3-1 yenildiler, deplasmanda 2-1 kazandılar) kayda değerdi.
  AE Limassol öyle yabana atılır bir takım değil. Gelişen Kıbrıs Rum Kesimi futbolu ve bizimle girdikleri puan mücadelesinde Fenerbahçe'ye büyük iş düşüyor.
  Futbol bir yana yaşanması muhtemel gerginlik göz korkutucu.