Web Sürümüne Geç

  Savunmaya dikkat

  Mert Aydın Mert Aydın
  Sezon başından bu yana oyanan resmi maçlarda tespitimiz açıktı; Galatasaray, Fatih Terim ile geçen sezon kazandığı hücum karakterini en iyi şekilde sahaya yansıtmaya devam ediyordu.
  Ama geçen sezon Galatasaray'ın rekor sayıda maçı gol yemeden tamamlamasını sağlayan takım defansı yerine oturmamıştı.
  Bu durum net bir şekilde Menchester'da da karşımıza çıktı. Orta sahanın ilerisinde üst düzey bir Premier Lig takımı gibi Terim'in deyimi ile "çatır çatır" oynayan Galatasaray, orta sahanın gerisinde İngiltere 2. Lig takımlarından biri gibi hatalar yapıyordu.
  Hepimiz tecrübeli Cris'in yerine Dani'nin oynamasına şaşırdık. Dani, bocaladığı ilk 10 dakikada rakibin bir pozisyon yakalamasını bir de ofsaytı bozarak gol atmasına neden oldu.
  Ama oyunun devamında Semih ve Muslera ile birlikte Galatasaray'ın bir araba gol yemesine engel olan adamdı.

  Savunma düzelmeli
  Amrabat maçın ilk yarısında hücumda harikalar yaratırken kırılgan Hakan'a yardım götürmeyerek, Valencia'nın yıldızlaşmasına davetiye çıkardı. Galatasaray fırsatları orta saha oyuncularının gayretine borçluydu. Hamit, geldiğinden beri ilk kez bu kadar etkili ve oyunun içindeydi. Elmander, Umut'un sakatlığı ile oyuna girdikten sonra takımın fizik gücüne çok şeyler kattı. Ama Burak, Umut'un performansına yaklaşan bir görüntüde değildi.
  Galatasaray çok şeyler kaybetmedi ama takım savunması düzelmezse Braga ve CFR Cluj karşısında da sıkıntı yaşar.