Web Sürümüne Geç

  Eli rahatladı

  Mert Aydın Mert Aydın
  Maçı seyretmeyen ve sonradan skoru öğrenenler şöyle düşünebilirler: "Galatasaray rahatça kazanmış." Halbuki Drogba ve Amrabat oyuna girdiği sırada Galatasaray için puan kaybı muhtemel bir cuma maçı daha vardı. Gekas'ın kaçırdığı iki yüzde yüzlük pozisyon ve ardından Drogba'nın maça damgasını vuruşu.
  Karşılaşmanın büyük bölümünde 4-4-2'den 4-3-1-2'ye geçişin sancılarını yaşadı Galatasaray. İlk 20 dakikadaki fiziksel baskı döneminden kurtulan Akhisar neredeyse 65. dakikaya kadar lig sonuncusu gibi görünmedi kimsenin gözüne. Bu bölümde Galatasaray ne hücumda organize olabildi ne de savunmada. Selçuk, Yekta, Sneijder, Burak ve Umut birbirlerinin alanlarını işgal etti. Böyle olunca Akhisar savunması, atakları karşılamakta zorlanmadı.

  Sancılar devam edecek
  Açıkçası Drogba ve Amrabat oyuna girerken Galatasaray hiçbir umut ışığı vermiyordu. Drogba'nın öyle bir enerjisi var ki bunu takım arkadaşlarına da hemen yansıtıyor. Rakip savunmanın arasında kaybolan Burak bir anda oyunun içine giriverdi. Hücuma giden paslar anlam kazandı.
  Şunu söylemek gerek. Sancılar devam edecek. Ama en azından Drogba'nın golle ve iyi oyunla başlaması Terim'in elini rahatlattı.
  Ancak bundan sonrasında savunmahücum dengesinde yapılacak hataları değerlendiren bir rakip bulabilirler.
  Etiketler Galatasaray
  BİZE ULAŞIN