Amaçsız futbol

Necmi Perekli Necmi Perekli
Zorlu maçın merakla beklenen sonucunu bordo- mavili ekibin belki de maçın ilk dakikasında çözmesi işten bile değildi.
Fakat Adrian, kaleci ile karşı karşıya kalmasına rağmen tecrübesinden beklenmeyen bir şekilde kaleciye çarptırarak topu dışarı yolladı. Oysa belki de bu pozisyon Trabzonspor için maçın bitimi de olabilirdi.
Sonra ilerleyen ilk onbeş dakika içerisinde yine yakalanan bariz üç pozisyon, elde var sıfır!
Nerede geçen haftanın golcü ekibi?
İlk yarım saat, pozisyonu bol fakat golü olmayan müsabaka olarak tanımlanacaktır.
Artık bu dakikalardan sonra Trabzonspor maçı zora sokacaktı.
Bir de Adem'in Trabzonspor kalesi içerisinde kendisine yakışmayacak bir şekilde topu dışarı atması da Kasımpaşa adına olmaması gereken bir fırsattı.
Adeta fırsat kaçırmakta her iki takım da birbirleri ile adına yarıştılar.

Beceri eksikliği...
Hayatta nasıl ki para kazanmak kısmet, harcamak kültür işi ise futbolda da pozisyon yakalamak fırsat fakat değerlendirmek de beceri işidir.
Buyrun bu maçın ilk devresine bakın dediğimizin ne derece doğru olduğunu anlayın.
Geçen hafta demiştik. Bir galibiyetle bahar gelmez diye. Rakip sahada, deplasmanda sen gel dört gol at, bu hafta da kendi sahanda dört pozisyonu dikkatsizlik sebebiyle harca...
Maçın sonucu beni hiç mi hiç enterese etmiyor. Ben sadece gayesiz oyuna bakıp maçın performansını değerlendirdim o kadar.
İkinci yarıdaki kontrolsüz davranışların neticesinde, güvensiz görünüş, sebepsiz ve fuzuli bir meşguliyet kısır bordo-mavililerin dün akşamki gerçek görüntüsü idi...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN