Şehir efsaneleri...

Olcay Çakır Olcay Çakır
Baştan belirtelim; bu sahada daha önce oynanan maça aldanıp da açık, seyri güzel, ofansif mücadele bekleyenler yanıldı!
Yine bu sahada daha önce oynanan maça aldanıp da sessiz, sakin, coşkusuz taraftar bekleyenler de yanıldı!
Müthiş kapanan ve belli ki buna çalışmış Eskişehirspor, Trabzonspor'un zaaflarından yararlanmak istedi. Başardı da. Kritik yerlerde bolca faul yapıp, kart da görmeyince cesaretlendi Eskişehir takımı...
Böylesi kapalı futbol anlayışına karşı pozisyon üretmekte zorlanan Trabzonspor, bolca isabetsiz şut attı. Jaja'nın direkten dönen şutu kritik an olarak not edildi. Ve bence Premier Lig usulü atılmış Mustafa Yumlu golünün iptali çok tartışılacaktır!
Maçın ikinci bölümünde önde ve etkili oynamaya başlayan Eskişehirspor, kritik pozisyonlarda gole yaklaştı.

Sorgulanabilir tuhaflık!

Ev sahibi ekip, daha önce diğer şampiyonluk adayı takıma karşı fark edemediğimiz müthiş seyirci ve bando desteğiyle de oyuna hakim oldu!
Doğru... Eskişehirspor'un da zaten bu takım olduğu herkesin malumudur!
Oyunun açılma eğilimi gösterdiği dakikalarda Trabzonspor'un da gole yaklaşması "Yine bir son dakika golü gelir mi?" sorusunu akla getirdi. Eskişehirsporlu oyuncuların gösterdiği olağanüstü performans yerde geçirilen zamanları da hayli artırdı!
Zamanın harcanma miktarı ile tabelada gösterilen dakikaları kafamızda bir türlü eşitleyememişken, uzatmanın da içinde en az 2 dakikanın heba oluşu, maçın hakeminin niyeti açısından sorgulanabilir bir tuhaflıktı. Bu karşılaşmanın en önemli yanı ya da öğretisi şu olabilir; Anadolu takımlarının birbirine destek olmaları (yatmaları!), Trabzonspor'un önünü açmaları hikayesinin kocaman bir ayıp ve yalan olduğu bir kez daha anlaşıldı. Eskişehir'de yaşanan puan kaybına rağmen Trabzonspor taraftarı takımının lider olduğunu ve yarışın devam ettiğini unutmadan kalan 4 haftaya konsantre olmalı.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN