Birinci kaleci kim?

Beşiktaş, bütçesinin gücü ölçüsünde transfer yapmak zorunda.
Geçmişte yapılan bilinçsiz, bol keseden harcamalar Başkan Fikret Orman'ı ince eleyip, sık dokumak zorunda bırakıyor. Yanisi şudur:
Orman, Onursal Başkan rahmetli Seba'nın yolundan gidiyor. Şampiyonluğun yolu; bol keseden para harcayıp kadroyu şişirmekten geçmez! Genç, dinamik, enerjik, yetenekli, umut veren transfer yapılmalı. Bu işler yapılırken bir göz de altyapıda olmalı!
Transferde dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta; alınacak futbolcunun, eldekinden daha iyi olmasıdır.
Beşiktaş'ın transferde yoğunlaşması gereken bölgede yapılan önemli hata; stoper Sivok'un elden kaçırılmasıdır!
Sivok, İbrahim Toraman ile çok iyi anlaşıyordu. Bu ikili kesinlikle bozulmamalıydı!
Savunmanın yolgeçen hanı olduğu dönemde Çek stoper ile Toraman'ın elden çıkarılması affedilmez yönetim hatasıdır!
Ne olduğu anlaşılamadan sakatlanan Milosevic'in yeni sezonda ne verebileceğini bilemiyoruz!

Orta saha sorunsuz
Beşiktaş'ın yeni sezonda sıkıntı çekmeyeceği bölgesi orta saha. Veli, Atiba, Tolgay, Sosa yeni sezonda da adları çok konuşulacak futbolculardır. Tolgay ile Sosa arasındaki rekabet dikkat çekici olacak! Bu rekabet kesinlikle Beşiktaş'ın yararına olacaktır. Bu ikilinin çekişmesi heyecanla izlenecek.
Heyecan ve rekabetin yaşanacağı bir diğer bölge ise kalede olacaktır! Merak edilen ve sorulan soru birinci kalecinin kim olacağıdır. Son haftalara kadar bu rekabetin Tolga ile Cenk Gönen'in arasında olacağı şeklindeydi. Günay adı bilinmiyor, anılmıyordu bile! Ancak Tolga ile Cenk'in sakatlanması üçüncü kaleci Günay'a şans kapısını açtı!
Günay, daha ilk sınavında yaptığı inanılmaz kurtarışlarla herkesi şaşırttı, teknik direktör eski milli kaleci Şenol Güneş'ten tam not aldı. Bravo!
Şimdi artık şu soru sorulmakta: "Birinci kaleci kim olacak?"
Ya da "Günay birinci kaleci olur mu?"
Bana göre olur, olmalı!
Günay, sınıfını pek iyiyle geçmiştir!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler Beşiktaş
BİZE ULAŞIN