Aranan golcü

Hareketli bir transfer mevsimini geride bıraktık.
Takımlar kimi zaman ihtiyaçları olduğu için, kimi zaman da taraftarını memnun etmek için yeni oyuncuları kadrolarına kattılar. Hiç kuşkusuz transferin en çok konuşulan ve bana göre de en başarılı takımı Beşiktaş'tı.
Siyah-beyazlı yönetim çok çalışarak Schuster, Quaresma ve Guti gibi dünya devlerini getirdi, Ersan ve Cenk gibi gelecek vadeden oyuncuları kadroya kattı. Ayrıca Hilbert ve Aurelio gibi kariyerli futbolcular alındı.
Beşiktaş, transferin son gününde ise bana göre çok yerinde bir hamle yaptı ve golcü arayışlarında tercihini Fatih Tekke'den yana kullandı.
Tekke'nin transferi, yaşından dolayı kimilerince iyi karşılanmadı ve eleştirildi ancak ben farklı düşünüyorum. Bazıları onun yaşlandığını ve eski gücünden uzak olduğunu düşünüyor. Bana kalırsa futbolda yaşın önemi, biraz fazla vurgulanıyor.
Önemli olan futbolcunun kendine nasıl baktığı, kendini nasıl hissettiğidir. Dünya futbolunda, bırakın 33 yaşı, 36-37 yaşına dek üst düzey performans sergileyen oyuncular halen büyük takımlarda forma giyiyor. Fatih Tekke tekniği, son vuruşlardaki becerisi, ceza alanı içindeki etkinliği ve hava toplarındaki hakimiyeti ile tam da Beşiktaş'ın aradığı adam. Ayrıca futbol bilgisi ve tecrübesi üst düzeyde, çok da zeki bir futbolcu. Tekke, siyah-beyazlı formayla bu sezon çok gol atacaktır.

Taraftarımız keyiflendi

Sonuç itibari ile Beşiktaş iyi başladığı transfer sezonunu iyi noktaladı. Takımın çehresini ve imajını tamamı ile değiştirdi. Zaten ortaya konan futbol ve seyirci ile bütünleşme, ne kadar doğru bir strateji izlendiğini kanıtlıyor. Beşiktaş taraftarı artık maçlara takımına güvenerek keyifle geliyor ve evine keyifle gidiyor. Umuyorum bu pozitif hava ve futbol ligin sonuna kadar devam eder, sezon da 2011 baharında kupaların toplanması ile son bulur.
Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın açıklamaları beni şaşırttı. Daha sezonun hemen başında bu tür açıklamalar büyük bir kulübün başkanına yakışmıyor. Sezon sonuna dek çok şeyler yaşanacak. Takımlar iniş-çıkışlı grafikler çizecek. Şimdiden şampiyonlukla ilgili konuşmak hiç mantıklı değil. Ayrıca bu kadro ve bu futbolla şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ı yok sayacak açıklamalar yapmak bana garip geldi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN