Web Sürümüne Geç

  'Bin' pişman etti

  Maçın G.Saray için önemi büyüktü. Fatih Terim takımının 1000. galibiyetini almak istiyor; Bursa ise Avrupa Ligi'nin acısını dindirmek istiyordu.
  Futbol otoriteleri ve sporseverler Bursa'nın Twente karşısındaki 120 dakikadan sonra yorgun ve moralsiz olacağını, hatta saldırgan G.Saray önünde direnemeyeceğini düşünüyordu. Ben dahil böyle düşünenler yanıldı.
  G.Saray maça o bilinen oyun karakterini yani saldırgan futbolunu 90 dakika kadar yansıttı.
  Hamit'in pas hatalarının yanı sıra geriye dönüşlerindeki eksikleri bir kez daha göze çarptı. Her ne kadar Musa'nın attığı golde hataları olsa da Dany'nin görev adamı olduğu ve Semih ile iyi bir ikili oluşturacağı da görüldü. Umut, son 4 resmi maçta gol atarak İliç'in de rekorunu da egale etti.
  Yine duran toplar
  Melo, Hamit ve Burak'ın hazır olması durumunda bu takımın durdurmak gerçekten çok zor olacak. Bursaspor'un attığı iki golde ise yine duran top organizasyonlarından gelmesi bu hastalığın devam ettiğini gösterdi.
  Beraberlikten sonra kulübesindeki etkili isimleri Burak ve Amrabat'ı oyuna alan Terim iki oyuncunun üstün yeteneği ile maçı çevirmesini bildi.
  Musa'nın kendi kalesine attığı gol ise herkesi güldürecek cinstendi.
  Burak'ın ceza sahasından topa vurdu, defans çıkardı takipçi Amrabat'ın inatçılığı golü getirdi.
  G.Saray'ın başında sayısız başarılara imza atan Fatih Terim'in lig tarihindeki 1000'inci galibiyeti rütbelerine bir yenisini ekledi ve binbaşı da oldu.