Web Sürümüne Geç

  Süper Amrabat

  Yıllardır Antalya'ya takılan Galatasaray'da , 'Havasından mı, suyundan mı, yoksa şansızlıktan mı' yorumları yapılıyordu.
  Bunun böyle olmadığı ortaya çıktı.
  Son 5 yılda iki kez Antalya'dan 3 puanla dönebilen ve tek farkla kazanabilen G.Saray, yıllar sonra usta ayaklarının sahneye çıkmasıyla zor denilen maçı kolaya çevirdi.
  Hamit'in rahatsızlanması ile birlikte ideal 11'den biraz da mecburiyetle birlikte 3 değişiklik yaparak başlayan Fatih Terim, Antalyaspor'un direncini orta sahadaki kalabalık, baskılı hücuma dönük futbolu ile kırmayı başardı.
  Yeni transferlerden Cris'in ilk maçı olmasına rağmen Semih ile olan uyumu, başarılı futbolu ve tartışmalı pozisyonlardaki takipçiliği bu transferin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Soyunma odasına iki farkla gitme imkanı yakalayan Galatasaray, İsaac'ın gördüğü kırmızı kartla ikinci yarıya ayrı bir güvenle çıktı.

  Tarihi fark kaçtı
  Duran toplardan gol yemesine alışık olduğumuz Galatasaray, bu defa tam tersine taçtan gelen bir atakla Amrabat'ın Elmander'e attırdığı golle öne geçti. İlk onbirde ilk kez maça çıkan Amrabat attığı gol ve iki asist ile bu sene gerek ligde gerekse Şampiyonlar Ligi'nde çok canlar yakacağını net bir şekilde gösterdi.
  Faslı oyuncunun orta sahaya yakın bir yerden aldığı topu sürerek attığı gol Antalyalı taraftarları bile ayağa kaldırdı.
  Bu sezonun en formda golcüsü Umut Bulut, atmış olduğu gole rağmen biraz şanslı olsa ve Burak ile Aydın'ın direkten topları gol olsa tarihi fark yaşanabilirdi.
  Galatasaray bu galibiyetle 20 yıl önce Şampiyonlar Ligi'nde saf dışı bıraktığı Manchester United ile oynayacağı maç için de İngiltere'ye moralli gitme fırsatı elde etmiş oldu.