Web Sürümüne Geç

  -11 de hızını kesemedi

  G.Saray'ın ligdeki çıkışını ve yükselen performansını bozuk zemin, hava şartları ve futbolculardaki yol yorgunluğu da kesmedi. 10 saatlik çileli Sivas yolculuğu futbolculara ayrı motivasyon katmıştı sanki. Haftalardır aynı kadro ile kazanan G.Saray ligin en zor deplasmanında Sivas karşısında -11 derecede maçın başından itibaren kazanmak isteyen takım havası verdi.
  Galatasaray'ın özellikle orta sahasını durdurabilmek için 4-
  5-1 sistemi ile maça başlayan Sivasspor, Riera, Melo, Selçuk, Necati, Emre gibi koşan ve pres yapan futbolcularını durdurmakta zorlandı. Sivasspor'un maç boyunca gol ayağı olan Enoramo'ya Ujfalusi ve Semih adım attırmayarak adeta Nijeryalı futbolcuya kelepçe taktılar.

  NECATİ VE MUSLERA
  Necati, 16. dakikada attığı golle hem kulübede üşüyen arkadaşlarını hem de takım arkadaşlarını ısıttı. 1-0'dan sonra kontrolü elinde tutan ve kontrataklar farkı açmak isteyen Galatasaray, Ujfalusi ile farkı ikiye çıkarmasından sonra oyuna tamamen hakim taraf oldu. Maçın 1-0 gittiği sırada Emre, Aydın değişikliği ise Aydın'ın oynadığı futbol ve attığı gol ile doğru bir tercih olduğunu gösterdi. Muslera ise her zamanki gibi Sivas maçında da kritik kurtarışlar ile galibiyetin baş mimarlarından oldu. Sivasspor'u sahasında son olarak 2007-2008 sezonunun 33. haftasında hocasız çıktığı maçta 5-3'lük skorla yenen Galatasaray almış olduğu bu galibiyet ile tıpkı o sezon olduğu gibi şampiyonluğu ne ne kadar çok isteğini gösterdi.

  BİZE ULAŞIN