Web Sürümüne Geç

  Zirve yürüyüşü

  Serkan Yetişmişoğlu Serkan Yetişmişoğlu
  Geçen hafta Hikmet Karaman ile Karabük'te yeni bir sayfayı 3 golle açan Bursaspor, evinde düşme hattındaki Elazığspor önünde altın değerinde 3 puana imza attı.
  Eskişehir, Antalya ve Beşiktaş'ın puan kaybının ardından tribüne koşan 20 bin taraftarının muhteşem desteğiyle oyuna istekli ve üretken başlayan Timsah, Batalla ve Tuncay'la kaçırdığı iki pozisyonun ardından golü buldu. 21'de Pinto pası verdi, Batalla nefis bir aşırtmayla ligde 8. golünü attı.
  Baskılı oynayan Bursaspor, Batalla, Serdar ve Pinto ile kaçan gollerin ardından soyunma odasına üstün girerken, konuk ekibin ilk devrede kaleye şut dahi atamaması ilginçti. Hatta Elazığ, kaleyi bulan ilk şutunu 77'de Aydın'la attı.

  Avrupa'ya dev adım
  Soldan Basser ve Tuncay ikilisiyle etkili olan yeşil-beyazlılar, ortadan da Belluschi ile Batalla'nın kreatif hücum organizasyonlarıyla kontrolü elinde tuttu.
  Fakat son 20 dakikada Elazığ, Sinan Kaloğlu'nun tehlikeli ataklarıyla beraberliği aradı.
  Golde büyük payı olan Pinto'nun 74'te çıkarken isyan ederek el kol hareketleri yapması, bu tecrübede bir oyuncuya yakışmadı.
  Bu sezon ilk kez üst üste 2. galibiyetini Hikmet Karaman ile alan Timsah, Avrupa kupalarına gitme yolunda dev bir adım daha attı ve zirve
  yürüyüşünü sürdürdü.
  BİZE ULAŞIN