Web Sürümüne Geç

  Kenetlenme vakti

  Sinan Vardar Sinan Vardar
  Süper Lig'de ligin ikinci devresi bu hafta sonu başlıyor. Beşiktaş; 41 puanla lider kapattığı ilk devrenin ardından ligin ikinci devresini şampiyonluk taçlandırmak için tam 17 final niteliğindeki maça çıkacak.
  Hep yazıp, hep söylüyorum; Beşiktaş Türkiye'nin en iyi futbol ortaya koyan ekibi. Ancak kağıt üzerinde favori olmak yetmiyor. Sadece Beşiktaşlı futbolcuları ve teknik kadroyu değil, tüm Beşiktaş camiasını çok önemli bir maraton bekliyor.

  Uçuş zamanı
  Beşiktaş bu yarışta her türlü olumsuzluğa karşı gelmeli. Sakatlıklar olabilir, hatalardan dolayı yenen goller ve kaybedilen maçlar olabilir. Beşiktaşlı olası aksiliklere karşı tedbirini almalı.
  Siyah-beyazlıların rakibi, en büyük kozu Başkanı Aziz Yıldırım olan Fenerbahçe olacak. Kabul etmek gerekir ki, Yıldırım çok tecrübeli ve neredene zaman lige ağırlığını koyacağını iyi biliyor.
  Beşiktaş camiası; yönetim, teknik kadro, futbolcu, taraftar omuz omuza verirse bu yarışı çok büyük ihtimalle önde tamamlayacaktır. Daha önce de yazdım; olası şampiyonluk Vodafone Arena'nın açılışı ve Şampiyonlar Ligi coşkusuyla Beşiktaş uçuşa geçer.

  En iyi olmak yetmez
  Ancak... Türkiye'nin en iyi takımı olmak şampiyonluk için tek başına yeterli kriter değildir. Bakın, geçen sezon da siyah-beyazlı takım ligin en iyisiydi.
  Ancak ligin bitmesine 3-4 hafta kala her şey yerle bir olmuş, Beşiktaş sezonu 3. sırada tamamlayabilmişti.
  Keşke kaleci ve stoper transferleri bitseydi de, Beşiktaş'ın çok ihtiyacı olduğu bu iki yere gerekli takviyeler yapılsaydı.
  Beşiktaşlı, ligin başlamasına çok az bir süre kalmasına rağmen hala umutla yeni transferlerini bekliyor.
  Beşiktaş'ın ligin ikinci devresinde en büyük rakibi kendisi olmamalı.
  Zaten usta teknik adam Şenol Güneş de son bir haftadır gerekli uyarıları yapıyor.
  Bu zor yarışta Beşiktaş'ı zorlu bir süreç bekliyor.
  O sezon bu sezon olacaksa 'Beşiktaşlıyım' diyen herkes görevini çok iyi yapıp kulübüne destek olmalı. O gün bugündür...
  BİZE ULAŞIN