Tutturana helal

Haziranların önemli meselesi, her aklın garanti gördüğü fakat zaman içinde çöktüğü transfer çalışmalarıdır.... Söylerken uçarsın da eylemde çakılır kalırsın. Bir tek sen olsan kolay, binler var rakip olan. Bir santrfor, bir 10 numara, uçan bir kaleci kesin şampiyonuz. İyi de nerede o uçan kaçanlar. En az 100 futbol kulübü var Trabzonspor'dan daha bütçeli olan. O santrforu bırakırlar mı sana? Sonra Trabzonspor az bir takım değil ki o kadroya girecek kaç futbolcu var dünyada.
Alabilir misin Fabiano'yu? Kanoute yanında oynuyor, getirebilir misin Trabzon'a?
Campbell geldi de ne oldu? Kaç ay kaldı?
Onu yaşatabildi mi Trabzonspor?
Söylemesi kolay elbet, ama işin aslı öyle değil işte. Şota işi hayal, binde bir denk gelir öylesi.
Bulamazsın, bırakmazlar. O sebepten sahip olduğun malzemenin kıymetini bileceksin.
Geçen sene "Kim şampiyon olur?" diye sormuşlardı. "Bir önceki sezon kadrosundan en az kaybı olan" demiştim. Gerekçem çok açık bu ülkeye dünya yıldızı gelmez.

Kadro yeterli ama...

Bir Hagi, bir Hooijdonk, bir Ferdinand her zaman olmaz. Kim mevcutların değerini bilir, malzemeyi maksimum verimde kullanırsa o ipi göğüsler. O sebeptendir Bursaspor'un şampiyonluğu.
Yani diyeceğim o ki; şampiyonluk için Trabzonspor'un şu kadrosu yeterli. Fakat kadronun içsel sorunları var. Bir standart sıkıntıları var. Bir oyunları bir diğerine benzemiyor.
Maç seçiyorlar, rakip ayırıyorlar.
Biraz işi hafife alıyorlar. Arada bir, sıkıştıklarında tam kapasite kullanıyorlar.
Umut'un yanına, önüne, arkasına bir usta santrfor mutlaka alınmalı. Gördüğüm en uygun isim Semih. Daha iyisini işi o olanlar, bu işten milyon dolar kazananlar söyler.
Bir de sol taraftan orta yapabilecek kadar sol ayağı olan bir kenar oyuncusu.
Bu iki mevki çok önemli, eldekiler işi görmüyor.
Hareketin aksadığı çok açık görünüyor.
Bir de ağırlıklarından temizlenecek kulüp.
Kadro üzerinde yük olanlar var. Aynı tip futbolcu sayısı çok. Birbirine benziyorlar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN