Web Sürümüne Geç

  Derbi cetveli!

  Turgay Demir Turgay Demir
  Yeniden yapılanan Beşiktaş'ın derbideki mücadelesi herkes için iyi bir gösterge oldu. Taraftar anlamında ise o maçta ortaya konan savaşçı ruh uzun lig maratonu için bir umut vesilesi.
  Hal böyle olunca bundan sonraki maçlarda kimse daha azına razı olmayacaktır. İyi futbol için beklenebilir ama mücadele anlamında Beşiktaşlı oyuncular çizgilerini korumak zorundalar.
  Derbideki futbol bundan sonraki performansları ölçmek anlamında cetvel görevi görecektir kuşkusuz.
  Dolayısıyla bugün Karabük'te aynı mücadeleyi beklemek herkesin hakkı. Siyah-beyazlı oyuncular şampiyonluk mücadelesi içinde var olmak istiyorlarsa her maça derbi gibi konsantre olmak ve öyle savaşmak zorunda.
  Çünkü ezeli rakipleriyle aralarında kadro derinliği anlamında ciddi bir fark var. Bu farkı kapatmanın tek yolu daha çok koşmak, daha çok savaşmak.

  Son vuruş ustası
  Başkan Orman, yabancı golcü için düğmeye bastı, ön tarafa bir son vuruş ustası bulunması halinde Beşiktaşlı oyuncuların can siperhane savaşımları skor tabelasına daha kolay yansıyabilir.
  Ligin geneli için söyleyeceklerim bunlar. Söz bugünkü maça gelince ilk rakip bozuk saha zemini olacaktır. Tarlayı andıran zeminde kazanmak kolay olmayacaktır, özellikle de ev sahibi takım kapanırsa.
  Fernandes dışında orta sahada usta ayağı olmayan Beşiktaş'ın bu sezon yaşayacağı en büyük problem kapanan savunmaları açmakla ilgili olacaktır.
  Bir çilingir bulmak şart. Böyle maçlarda Muhammed seçeneğini kullanmak akıllıca olabilirdi, o da kadroya alınmadı.
  Samet hoca yıllarını Anadolu yollarında geçirmiş bir teknik adam. Büyük maçlar nasıl oynanır bunu futbolculuğundan biliyor, daha alt düzey maçların nasıl oynanacağını da Anadolu takımlarındaki tecrübelerinden biliyor.
  Öyleyse bugün tecrübesini konuşturmalı ve Karabük kalesini açacak anahtarı bulmalıdır.
  Beşiktaş sezonun ilk galibiyetini deplasmanda alabilirse bu tüm camia için büyük moral olacaktır.