Web Sürümüne Geç

  Ronaldinho

  Turgay Demir Turgay Demir
  Beşiktaş potansiyeli olan bir takım. Bu cümleyi temmuz kampından bu yana defalarca yazdım. Çünkü onlarca antrenman ve yaklaşık 10 hazırlık maçı izleyerek bu takımın gerçek potansiyeli hakkında fikir sahibi oldum.
  Peki, o potansiyel tamamıyla ortaya çıkıyor mu ve şampiyonluk için yeterli mi? İlk soruya cevabım net; hayır!
  Beşiktaş'ın potansiyeli tam olarak sahaya yansımıyor. Bunun temel sebebi bilgisine de, yüreğine de çok güvendiğim Bilic'in statükocu yaklaşımı. Pragmatik bir yaşama sahip Bilic'in, ilk 11 konusundaki tutuculuğunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu noktada söyleyebileceğim tek şey "Bir bildiği vardır" beklentisi...
  Gelelim şampiyonluk konusuna.
  Beşiktaş'ın şu ya da bu şekilde gol şansını yükseltecek bir oyuncuya ihtiyacı olduğu net.
  Almeida eş durumundan arızalı ve bu noktada faydalı olma şansı yok. Eneramo iyi bir yedek olur, Pektemek ön taraf için ideal isim. Yanına bir çift kaliteli krampon daha alınması halinde gol sorunu çözülür.

  Akıllı davranılmalı

  Savunmanın soluna İsmail geldi, gelecek. Ortanın solunda da sağında da Kerim oynayabilir.
  Yani Gökhan Töre artık daha dikkatli olmalı. Bilic, savunmanın sağından memnun değil, Serdar Kurtuluş o konuda bekleneni vermekten uzak. Bu takdirde alternatif olarak Toraman'ı düşünmek ve akılcı davranmak önemlidir.
  Yaparlar mı bilmem ama profesyonellikte akılla davranılır, duygularla değil onu bilirim.
  Evet, ara transferde Beşiktaş'ın takviye yapması şart. Peki bu takviye golcü mü olmalı yoksa forvet arkası oynayan bir yıldız mı?
  Negatif enerji veriliyor
  Önce şunu söylemeliyim ki Fernandes ve Almeida sorunları çözülmeden, kim gelirse gelsin tam verimli olamaz. İki Portekizli'nin negatif enerjileri takımı da olumsuz etkiliyor. Bence ikisi de gönderilmeli. O takdirde Ronaldinho ya da bir başka yıldız isimle, nokta atışı yapılarak derde derman aranmalı.
  Şimdi soru şu Ronaldinho alınabilir mi? Tüm yetki Orman yönetiminin güçlü yöneticisi Ahmet Nur Çebi'de. A Haber'den Mustafa Göksu kardeşim kendisiyle bir röportaj yaptı. Son durumu biz de bu akşam öğreneceğiz.
  Kartal, var olan potansiyelini uyum sağlayacak bir yıldızla süslerse şampiyonluk ipini göğüslememesi için bir neden yok.
  Etiketler Beşiktaş