Hep destek tam destek

Turgay Demir Turgay Demir
Beşiktaş'ta sistem kaosu Sivas'ta tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı.
Maçın ilk yarısında oyuncular Abdullah Avcı'nın sistemine uyum sağlamak için kendi oyun karakterlerinden taviz verdiler.
Buna rağmen başarılı olamadılar!
İkinci yarıda Avcı sistemiyle kendi nefisleri arasında git-geller yaşayan Beşiktaşlı futbolcular, ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranamayıp üçlük oldular.
Emin olun 5'lik de olabilirlerdi.
Sivas deplasmanındaki kötü manzaranın sebebi yalnızca bu çelişkiler değildi elbette...
Abdullah hoca geride bol pas yapmaya dayalı sistemi için, o paslaşmaları asla yapamayacak oyuncuları tercih etmişti.
***
Savunmanın sağında Douglas, solunda Pedro ve Vida'nın yerine de Roco olsa skor ne kadar değişirdi bilmem ama pas trafiği düzelirdi.
Başakşehirde bu sistem uygulanırken, Emre Belözoğlu ileri yaşına rağmen savunma oyuncularının ihtiyaç duyduğu pas istasyonu olarak trafiği rahatlatıyordu.
Beşiktaş'ta bu görevi yalnızca Atiba yapabilir.
O da belli bir ölçüde...
O nedenle Atiba dönene kadar hoca sistemini modifiye etmeli.
Burada amaç, sistemin doğum sancılarını en az hasarla atlatabilmek olmalı.
Halk arasında güzel bir deyim vardır; "Avcı bilir işini, her kuşa saldırmaz. Usta çoban kurda, kuşa koyun kaptırmaz." Bizim Avcı da işini bildiğini göstermeli, Göztepe ve Rize maçlarında doğru oyuncuları tercih etmeli.
***
Bu yetmez; ön tarafta iki kanat tam çalışana kadar, uzun top sevdasından vazgeçmeli. Çünkü Kartal tek kanatla ne savunma yapabilir, ne de avlanabilir.
Bu arada Cuma günü maça gidecek herkes şunu bilmeli ki, bahanesi her ne olursa olsun, Beşiktaş takımını protesto ederlerse bütün sezonu riske atarlar.
Şenol Güneş'in son iki sezonunda önce yönetimle arası sonra morali bozuldu.
Sonuç ortada!
Şimdi başka bir sebeple Avcı'yı aynı duruma düşürmek kimseye bir fayda sağlamaz ve Beşiktaş'a büyük zarar verir.
Ey gerçek Beşiktaşlılar, dolduruşa gelmeyin ve takımın arkasında durun.
Sizin yaratacağınız kaotik ortamla Beşiktaş kaybeder ve en çok siz üzülürsünüz. Şimdi mazeretleri bir kenara bırakıp hep destek tam destek zamanı.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN