Gelecek yıl adil yarış olsun

Yıllar önce bir köşe yazısı yazmıştım, "Derin bir sessizliğin içerisinde, fısıltıların arasındaki bekleyiştir Trabzonspor. 'Artık şampiyon olamaz', 'tarih oldu' dedikodularının içerisinde dimdik ayaklarının üzerinde durmayı başaran bir baş kaldırıştır. Bir özlemdir bu tutku; hasrettir, dinmeyen öfkedir.
Küçük bir Anadolu şehrinin nasıl olur da koskoca İstanbul'a baş kaldırdığını anlayamayanların, tarih sayfalarını karıştırmaktan korktuğu bir gerçektir" cümleleriyle başlayan...
Oysa umutlar yeşermişti. Sezon başında tarihin en iyi kadrolarından biri kurulmuş, takımın başına da efsane golcü gelmişti. Yeşeren umutlar filizlenmeye başlamış, tam dallanıp budaklanacakken bir, 'Çakır' çıkmıştı sahneye.
Ağzında düdüğü, elinde kartlarıyla, "Ağaç yaşken eğilir" deyip budadı milyonların umutlarını, hayallerini.

Meşaleyi devraldılar
Ardından doğasında sabırsızlık olan camia karıştı. Bir hoca gitti diğeri geldi, yönetim değişti, yeni bir heyecan dendi; ama olmadı; "Yeniden yeşermemeliydi bu filiz, tek budamayla olmaz bu iş, başka hasatlar da yapmak gerekir" dendi ve yine çıktı sahneye hakemler.
Ardı ardına verilmeyen penaltılar, ofsayttan atılan goller, 1 metre dışarıdayken pozisyonu içeride gören gözler devraldı meşaleyi.
Eee, sen de hayal kırıklıklarıyla dolu bir sezonu bağladın hakem hatalarına!..
Hakem hataları kuşkusuz sağlıksız yapılanmayı, günübirlik transfer politikalarını, ekonomik çöküntüyü gölgede bırakamaz.
Ancak haksızlığın, eyyamcılığın tavan yaptığı bir noktada da bu ulu çınarın dallarının kırıldığını, savunmasız ve çaresiz bırakıldığını kimse inkar edemez.
Şimdi yeni umutlar ile yeni bir döneme yelken açma vakti…

En iyi tercih Ersun Yanal
Kararlı bir üslup ve yerli teknik adam noktasında en iyi tercihlerden biri olan Ersun Yanal ile geleceği inşa etmek için yola çıkıldı.
Bugüne kadarki söylemler ve eylemler camiaya umut veren cinsten. Nereye dokunsanız elinizde kalan bir yapı içerisinde camianın desteği ve sabrı da bu yolculukta bordo-mavi renklerin en büyük gücü olacaktır hiç kuşkusuz… Yeter ki, kazananı düdük çalanlar belirlemesin.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler Trabzonspor
BİZE ULAŞIN