Web Sürümüne Geç

İş işten geçmeden

Kimse G.Saray'dan gönderilen Serkan Çalık ve Alparslan Erdem'in geçtiğimiz hafta sağlık kurulları ile ilgili açıklamalarını hafife almasın. Kimileri, gönderildikleri için hırslandıklarını ve zarar vermek amacıyla konuştuklarını zannedebilir ama duyumlarım olayın hiç de böyle olmadığını söylüyor. G.Saray uzun bir süreçtir bu konu ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyor. Sadece bu sezona değil geçtiğimiz sezona da şöyle bir bakalım. Uğur, Servet, Linderoth, Serkan Çalık, Mehmet Topal, Emre Güngör ve Nonda'yı hatırlayın. Sakatlıklar yaşamışlar ama takıma dönüşleri hep uzun sürmüştü. Hatta çoğu dönemedi bile. Seri sakatlıklara mutlaka bir neden bulunmuştu ama öyle ya da böyle iyileşme sürelerinin uzunluğu hep tartışılmıştı. Yeni dönem içinde aynı sıkıntılar söz konusu değil mi? Baros, Sabri, Hakan Balta ve en son Kewell sakatlar listesine adını yazdırmadı mı? Baros'un kırılıp sonradan yanlış kaynayan ayak tarak kemiği bir kez daha kırılıp onarılmadı mı? İyileşme süresi bunun için ikiye katlanmadı mı? Sabri niye iyileşmez? Futbolda sakatlık olur doğaldır ama yerinde teşhis ve tedavi çok önemlidir. Burada bir sıkıntı var ya teşhiste ya da uygulamada, gerçek bu.

Ekonomik fark artıyor

G.Saray
bu yönde cidden şanssız. Dr. Burhan Uslu'dan sonra bu kurullarda bir türlü beklenen istikrar sağlanamadı. Yerine gelenler iyi bir ekip oluşturamadı, doğru teşhisler konamadı önce futbolcuların güveni yitirildi sonra da kamuoyunun. Yapılması gereken bir şey kaldı sanırım. Bu ekibi daha da tartışılır hale getirmeden sorunu çözmek. Futbolcuları son teknoloji ile donanmış bir kurulun eline bırakmak. Son sözüm yönetime... Bir araştırma kurumunun verilerine göre Neill ve Jo transferi sonrasında G.Saray'ın takım değeri 131 milyon euro'ya ulaşmış. İkinci F.Bahçe'nin takım değeri ise 113 milyon euro civarında. Eğer Rijkaard'ın istediği Santos da gelirse 2 ezeli rakip arasındaki bu ekonomik fark daha da artacak. Gözü karartıp, böyle bir takım kurup tüm riskleri göze aldıysanız ve emeğinizin de boşa çıkmasını istemiyorsanız her şeyi dikkatle irdelemek zorundasınız. İş işten geçtikten sonra yapacağınız müdahale olası şampiyonluğuna bile neden olabilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN