Malatya Avrupa aşkına

Malatya Avrupa aşkına
Perşembe 09.05.2019

Faslı sağ bek, ateş hattındaki Erzurum’la kritik bir maça çıkacaklarını vurgulayıp, “Evimizde 3 puanı alacağız. Süper Lig’in 5. sırası için en büyük adaylardan birisiyiz” diye iddialı konuştu.

Türkiye Kupası'ndan elendikten sonra Avrupa hedefi için lige sarılan Yeni Malatyaspor, Kasımpaşa ve Akhisar galibiyetlerini Erzurum'u da yenerek perçinlemek istiyor. Faslı sağ bek İssam Chebake, bu çıkışlarında kardeşlik bağının etkili olduğunu işaret etti. 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu, "Erol Bulut'un gidişinden sonra, kötü gidişata tepki vermek zorundaydık. Nitekim Ali Ravcı 'Siz bu saatten sonra futbolcu değilsiniz, birer kardeşsiniz bu sahada. Bazı şeyleri kendiniz düzeltmeniz lazım' dedikten sonra zaten arka arkaya iki galibiyet geldi. Kalan 3 maç için de en iyi skorları alacağız" dedi.

ŞİMDİ TEKRAR KOZLAR ELİMİZDE
Rakiplerinin durumuyla ilgilenmediklerini ve maça her zamanki havada hazırlanacaklarını vurgulayan başarılı savunmacı, 5. sıra için en büyük adayın kendileri olduğunu iddia etti. Chebake, "Uzun bir süre 5. sıradaydık ve bir ara 8.'liğe kadar geriledik. Şimdi tekrardan kozlar elimizde, 5. sıradayız. Kimseye bağlı olmadan önümüzdeki 3 maça bakacağız. 5. sıra için en büyük adaylardan birisiyiz. Tabii ki bu nedenle üzerimizde bir baskı da oluşacaktır. Takımımızda bu baskıyı kaldırabilecek kapasite de var" diye sarı-kırmızılı camiaya umut verdi.

YARIM KALAN HEDEFİ TAMAMLAYACAĞIZ
Malatyaspor'da Erol Bulut'un yerine sezon sonuna kadar getirilen Ali Ravcı, ilk 5 iddialarını ortaya koydu. Akhisar'dan galibiyetle döndükleri için mutlu olduklarını belirten Ravcı, "Önümüzde Erzurum maçı var. İnşallah sezon sonunda istediğimiz hedefe ulaşırız. İlk yarı bizim için iyi geçmişti, 2. yarı kötü gidişatımız oldu. İlk 5 hedefi de yarım kalmıştı. O yarım kalan ilk 5 hedefini tamamlamış oluruz" dedi. Düşmeme mücadelesi veren Erzurum ve Bursa'yla oynayacakları hatırlatılan Ravcı, "Durumları bizi ilgilendirmiyor, bizim de bir hedefimiz var" diye iddialı bir yanıt verdi. Başarılı hoca, Donald'ın sarı kart cezalısı olduğunu ve başka eksiklerinin bulunmadığını da belirtti.

TAKIMIN NEŞESİ YERİNDE
Yeni? Malatyaspor, kritik Erzurum maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Nurettin Soykan Tesisleri'nde, Ali Ravcı nezaretinde sarı kart cezalısı Donald'ın da katıldığı ve tam kadro yapılan antrenman yaklaşık 1,5 saat sürerken, futbolcuların oldukça neşeli oldukları gözlendi. Düz koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan idman kondisyon çalışmasıyla devam etti.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA