"Alex Kocaman'ı sabote ediyor"

TÜM YORUMLAR (71)

kalan karakter 140

Robin7 Robin7 // İSTANBUL

Saçmalık...

31.07.2010
yashoo yashoo // BURSA

takımda cristian, önder turacı gibi bi sürü kötü futbolcu varken alex de souza gibi türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusuna laf atmakta ne oluyo. fenerbahçe alex olmadan gol bile atamıyor kaç senedir.
daha çok erken takımın toparlanacağına inanıyorum.

30.07.2010
Erkan_41 Erkan_41 // KOCAELİ

Alex ve Alex tipi futbolcuların devri bitti artık.

30.07.2010
hulocan hulocan

Alex Ziko, Aragones ve Daum u bitirdi .Aykut hic dayanamaz.Avrupanin hic bir üst düzey takiminda böyle oyuncu yok.Aykut hoca biraz Akilli biraz cesaretli olur Alexi gönderirse kendisinin ömrü uzar.Gönderemezse bu seferde Anadoludan baska bir takimi sampiyon yapar.Ve Alex,Aykut,Yönetim toptan gider.Tabiki Aziz Yildirrim sunni bir suclu bulup kivirmazsa.

30.07.2010
yasaçağ yasaçağ // ANKARA

Şimdi böyle bir başlık atan insanın iyiniyetini sorgulamak gerek.Henüz ilk maç.Takımın oyun sistemi daha oturmamış.Birkaç vasat oyuncu dışında diğerleri vasatın altında futbol oynuyor.Yani takım hazır değil.Neden hemen bazı futbolcular hedef haline getirilir.Burada alex tartışılyor.Ve aleksi beğenmeyenler aynen g saralı yazarların ağzıyla konuşuyorlar.Ben istatistikleri yazmak istemiyorum.Sadece avrupa kupalarında en çok gol atan ve asist yapan oyuncu kimdir.Bir bakılsın.Fenerbahçede sorun yaratan topçu hiçbir zaman aleks olmadı.Lütfen vicdanlarınızı ve gözlerinizi karatmayın.Emre gibi elinde bombayla gezen takımı her an eksik bırakmaya hazır topçular nedense hırslı sanılıarak alkışlanıyor.Hırslı olmak saha içinde önüne gelene posta koymak değildir.Gergin ve adaleleri kasılmış bir topçu sahada istediğini yapamaz.İşte emre efendi sahada diğer arkadaşlarına böylesine zarar veriyor.Lütfen çıkarı için "ben fenerliyim" diyen topçuları el üstünde tutmayı bırakın.

30.07.2010
gobey100 gobey100 // İSTANBUL

şimdi istatistik istatistik diyenlere yeni rakamlar yazalım da Alex'in istatistik krallığı nasıl olmuş görelim. Alex ilk 04-05 sezonunda takımın attığı 103 golün 29unu atmış 20sinin de asistini vermiş. yani %28,2 gol, %19,4 asist. toplamda atılan gollerin %48inde Alex'in payı var. bundan 5 sene sonra geçen sene bu tablo 99 gole 21 gol ve 13 asist. yani %21,2 gol ve %13,1 asist. yani atılan gollerin sadece %34 ünde Alex'in payı var. bu arada bir de alex'in yıllık ücretine göz atalım: ilk iki sene 2€ iken sonraki 3 sene 3,3M€ yani %65 artış, geçen sene ve bu sene ise 3,5M€ yani %6 artış. yani 6 senede skora katkısı %48den %34e gerilerken (düşüş oranı %30) yıllık ücreti de 2M€'dan 3,5M€ (artış oranı %75) olmuş.
geldiği sene katkı yaptığı gol başına aldığı ücret 2M€/49= 40.800€ iken geçen sene 3,5M€/34=102.900€ bu hesaba göre alex'in aldığı ücret de %152 artış göstermiş. ne diyelim helal olsun, alana değil verene lafımız. istatistikçilere duyurulur.

30.07.2010
oasis27 oasis27 // ANTALYA

takımda umursamaz görev bilinci olmaya hatta daha profesyonel olamayan futbolcular varherkes aldıgı topu ya yanındakine yada geriye veriyo boyle futbol anlayısı olmaz ,Cristian,Bilica ,davidve tabiki guiza ve hatta alex ne pahasına olursa olsun gönderilmeli,bu futbolcuların hepsi ancak yedek olacak oyuncular fenerbahcenin marka degerini dusurmekten baska bişi yapmıyolar artık. 1 brezilyalı takımı costurur 2 brezilyalı sorun yaratır 3 brezilyalı hoca kovdurur ,fenerde kac brezilyalı var?

30.07.2010
gobey100 gobey100 // İSTANBUL

başakkemal, herhalde alex'İn amcaoğlusun. ona söylesen utanır da bunları yazamaz. Fenerbahçe tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olması için değil 40 4440 fırın ekmek yemesi lazım. ha sen 17 yaşındaysan fenerbahçe tarihi senin için 7-8 seneyse onu bilemem. istersen Fenerbahçe marşındaki "Cihat'lar Lefter'ler Can'lar Fikret'ler" kısmını da "Alexler Aureliolar Santoslar Deividler" olarak değiştirelim, ne dersin?? Lefter'in yanında iki kare fotoğraf çektirmekle Lefter olunmaz, Adalar vapuru kaptanı seferi geciktirirdi, Lefter maça gidecek vapuru kaçırmasın diye. sen tutmuşsun Alex'i gelmiş geçmiş en iyi oyuncu ilan ediyorsun. değil en iyi oyuncu en iyi yabancı bile değil, Schumacher'in Uche'nin Okocha'nın Anelka'ın yanında. Alex nerede Anelka nerede bir düşün bakalım,

30.07.2010
basakkemal basakkemal // ANKARA

43 yaşındayım gobey100, o laf da bana değil Sn. Rıdvan Dilmen'e ait. Yorum yapmadan önce Alex'in istatistilerine göz atsaydın iyi olurdu. Medyadaki Fenerbahçe düşmanlarının dolduruşuna gelme. Ha, bir de sadece istatistik değil olay, atılan ve gol ve gol paslarının Avrupa kupaları, derbi maçları, şampiyonluklar, Şampiyonlar ligi (daha sayıyım mı?) maçlarındaki dağılımına bir göz at.

30.07.2010
mfatihbodur mfatihbodur // KASTAMONU

Biri çıkar Bahisler açıldı aykut ne zaman kovulacak der.. öteki ordan zıplar geçen yıl sportif direktördü ama daumun altını oymakla meşguldü der.. eline klavyeyi alan kalemi alan yazıyor.. ne güzel memleket ya.. madem o kadar biliyorsunuz siz geçin takımın başına da sizi görelim. Bizim sorunumuz takımlar oyuncular degil. bizim sorunumuz yorumcularımız.. Hala eski kafa, hala gerici... Uyanın kardeşim.. dünya değişiyor, artık defansif değil ofansif futbol var dünyada.. artık futbol gol atmak, yenmek, gol yememek amacaı güdmüyor, artık futbol şov amacı güdüyor.. Sizin gibi sığ düşününen yorumcular Löw ü de rıdvanı da oğuzu da yedi bitirdi.. Bırakın be kardeşim bırakın da aykut hakkettiği takdiri alsın, kesmeyin adamın önünü..

30.07.2010
goldberg27 goldberg27 // BURSA

Bizim belki alex dışında şişman adam santos ta dahil bütün brezilyalılardan kurtulmamız gerekiyor.

30.07.2010
Eddy59 Eddy59 // TEKİRDAĞ

Volkan
gökhan--İlhan(transfer)----Lugo---santos

Emre-------özer(transfer)
dia stoch hazard

(St)pres yapsın yeter

30.07.2010
YK7110 YK7110 // BALIKESİR

bence alexi yavaş yavaş takımdan kesmek lazım artık yan gelip yatmak istiyor futbolcular sene sonu geldiğin de ne yönetim nede futbolcular kaçan şampiyonluğa yanmıyorlar nasıl olsa paraları veriliyor. Ama biz taraftarlar acısını çekiyoruz. zaten bu yılda böyle koay şampiyonluk kaçarsa o meşhur lafımızı kime söyleyeceğiz herkes birgün fenerbahçeli olacak yeni nesili nasıl fenerbahçeli yapacağız

30.07.2010
demario demario // BURSA

Bu ülkede bir futbol kültürünün
oluşabilmesi için,önce senin gibi sığ
yorumcuların kafasını değiştirmesi
lazım.Birileri gelenekleri değiştirip hücum
futbolu anlamında birşeyler yapmaya
çalışsa,sığ yorumlarınızla kitleleri bu
modern ve cesur adamlara karşı
harekete geçiriyorsunuz.Aynı şeyi Löw'e
yaptınız,Rıdvan Dilmen'e de...Aykut
Kocaman radikal bir değişim
yapıyor.Hiçbir değişim yoktur ki sancılı
olmasın,acı çekilmesin...Eğer sahada
güzel şeyler görmek istiyorsak, Aykut
Kocaman gibi hücum futbolunu
oynatmaya çalışan insanlara
sabretmemiz ve destek vermemiz
gerekir...Sen ve Ömer Üründül gibiler
çağımızın gereği olan defansif anlayışın
peşinden gidin sığ yorumlarınızla..Bizler
hücum futbolu oynatmaya çalışanlara
destek olacağız sonuna kadar...Hem
fena mı oldu; Young Boys maçında 4
gol izledin Aykut Kocaman
sayesinde..keyfini
çıkarsana...İnanıyorumki bu
takım,gelecek santraforla beraber 3 ay
sonra izleyenlere büyük keyif
verecek...Şampiyon olmasa bile!...

30.07.2010
replasin replasin // BURSA

Söylediklerinizin bazı bölümlerine katılıyorum ancak henüz yorumlamak için erken olan konular var.aykut hocanın takımının önemli oyuncuları henüz yok.Mehmet, özer, gökhan gönül, lugano.Bence bu futbolcular takımın değişmezleri.Belki özer yedek kalabilir.oda aykut hocayla çıkışa geçebilir.Alex in alternatifi olur.Ama alex sabote ederse iyi bir özer alexi aratmaz. sistemi de tamamlar.bana kalırsa şu an itibarıyla kadro şu şekilde olmalı.Volkan kalede.G.Gönül, lugano, Bilica (daha ahlaklı, daha iyi biri alınana kadar), santos (daha iyisi çıkana kadar) geri dörtlü; emre, baroni(m.topuz düzelene kadar) ön libero; dia, alex, stoch orta saha; iyi bir semih forvet yoksa gökhan.

30.07.2010
karaton karaton // İSTANBUL

Gitmesi gerekenler: Guiza, Bilica, Cristian, Kazım,David, Santos,Bekir, Önder.
Bu adamların yerine gelmesi gerekenler: Stoch tarzı koşan mücadele eden oyuncular...

30.07.2010
basakkemal basakkemal // ANKARA

Tebrikler! İnanılmaz bir Alex düşmanlığı başlatıldı. Mehmet Demirkol gibi daha rafine kişilerden tutun da Sergen Yalçın gibi nasıl bir karaktere sahip olduğu 2006 yılındaki GS-BJK maçının sonlarında yaptığı hareketle belli olan kişilere kadar büyükçe bir cepheyi içeriyor bu düşmanlık. Aslında neden yapıldığı ortada. Fenerbahçe futbol tarihinin tartışmasız en büyük futbolcusuna yönelik bu saldırıyı sadece Alex düşmanlığı olarak değerlendirmek eksik kalır. Esas yapılan iş Fenerbahçe düşmanlığıdır çünkü. Ha bir de unutmadan, Emre gibi, Mehmet Topuz gibi Fenerbahçeliliği şüpheli kişileri överek yapılıyor bu düşmanlık. Anlayın artık! Sn. Selçuk Yula’nın (ne yazık ki bir tek O gerçekleri yazıyor) söylediği çok önemli bir şey var. Bugün Alex’i serbest bıraksınlar GS ve BJK aynı dakikada almak için girişimlere başlar, Fenerbahçeli Alex’i yerlerde göstermek için taklalar atan sizin gibi Fenerbahçe düşmanları GS’li veya BJK’li Alex’e anında övgüler dizmeye başlar! Sizlerin nasıl insanlar olduklarınızı biliyoruz!

30.07.2010
joker62 joker62

gazeteci geçinen,kimisi eski futbolcular bir Alex kahramanlığı yarattılar.Her zamanki gibi her şeyi bildiğini sanan (A.Yıldırım gibi)toplumun bir kısmını lanse eden,taraftar kitleside destanımsı kahramanlığı her zamanki gibi yedi.6-7 senedir oynuyor,Avrupadan taliplisi yok zaten oynayan böylesi futbolcu Avrupada yok.Birileri bu işlerden çok güzel komisyonlar götürüyor.Kimsenin ilgilenmediği gibi korkunç bir tezgah var.Yorumcularından yazarlarına,federasyonundan,klüp üyelerine kadar her bir şekilde nemalanıyor.Yoksa bu kadar paranın döndüğü,ilgi ve sevginin olduğu yerde başarı gelmemesi mümkünmü.Ama kirliliğin olduğu yerde olmaz.

30.07.2010
pargenc68 pargenc68 // AKSARAY

mehmet topuz ve hatta özer cristiyandan daha etkili ve daha iyi önlibero görevini yerine getirirler lugona ve g.gönüle diyecek yok zaten onlar degişmez demir baslkarı takımımızın iyi bi forvet sart ama gyanada o kadar para verilmesine gönlüm razı deil onun yerine stochun forvet versiyonunu bulursak bize yeter kendini yıldız yapar zaten yeterki kadro oturmaya baslasın

30.07.2010
fenerli mutlu fenerli mutlu

helal olsun abi kalemine saglik eklicek tek birseyim var fenerbahce gyani alanakadar hayatinda tek birkez genc bir yetenek alsin ve sabirla oynatsin birazilya alt liglerinde oynayan bedavaya oyuncu dolu bence fenerbahce oyuncu istedigi zaman fiyatlarda artiyor bunun icinde iceriden birinin menejerlik firmasi kurarak genc yetenekleri satin almalidir cope atacagimiz paralar yerine kendi istedigimiz topcularin sahibi olmaliyiz yoksa fenerin parasini daha cok yerler

30.07.2010
comanchi35 comanchi35 // İZMİR

arkadaşlar aykut hoca bilica ile olmayacağını biliyor onedenle ilhanı aldı bu sezonu düşünerek...ama onun asıl istediği hızlı hücum için hızlı kanat oyuncularıydı ki bu oyuncular sadece çizgiyr oynayan değil sık sık içe kateden oyuncular olmalıydı ve öyle de oldu.....değişim başladı sabırlı olmak gerek..hele g.gönül ile lugano katılsın takıma bakalım o zaman defansa bişey diyebilecekler mi??M.topuz iyileşsin bakalım cristian o kadar rahat olabilecek mi??? galibiyet serisine başladık mı şimdi eleştirren spor yazarlarını takip edin nasıl övünecekerl takımı kendileri kurmuş gibi.....

30.07.2010
Yükleniyor

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
SON DAKİKA