Avrupa Yüzme Şampiyonası Debrecen'de

Perşembe 16.02.2012 15:41

Avrupa Yüzme Şampiyonası'nın, daha önce planlandığı gibi Belçika'nın Antwerp kentinde değil, Macaristan'ın Debrecen kentinde yapılacağı açıklandı.

Avrupa Yüzme Federasyonu teknik komitesinin başkan yardımcısı Georges Straetemans, mayıs ayında Antwerp'te düzenlenmesi planlanan organizasyonda bütçe sıkıntısı yaşandığını, bu nedenle şampiyonaya bu kentin evsahipliği yapamayacağını söyledi.

Avrupa Yüzme Ligi'nden (LEN) yapılan açıklamada, organizasyonun Antwerp'ten Debrecen'e kaydırıldığı doğrulandı ancak nedeni hakkında bilgi verilmedi. Şampiyona daha önce planlandığı gibi 21-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Macaristan Yüzme Federasyonu Başkanı Tamas Gyarfas da açıklamasında, Debrecen'in 5 yıl önce kısa kulvar şampiyonasına evsahipliği yaptığını hatırlattı ve edinilen tecrübe gözönüne alındığında mümkün olan en çabuk çözümün Debrecen olarak göze çarptığını belirtti.

Straetemans, açıklamasında, şampiyonanın Londra'da düzenleneceğini duyurmuş ancak bu bilgi olimpiyat oyunlarına evsahipliği yapmaya hazırlanan İngiliz yetkililer tarafından yalanlanmıştı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN