Hakan'ın elleri

Tüm
dünya yıllarca Maradona'nın elle attığı golü konuştu. Biz de yıllarca değil ama Plzen maçı için kaleci Hakan'ın elleriyle, eksta ayaklarıyla kurtarışlarını konuşup yazalım. Futbolun mucizevi bir oyun olduğu gerçekten doğru. Bu kadar pozisyon veriyorsan her seferinde kalecin yıldızlaşıyor. On futbolcun ortalıkta yok. Bir tek kalecin var. Pes valla bu kadarına.
Hilbert ve Quaresma kanatlarda oldukça etkisiz kaldılar. Öyle olunca da o bölgelerde rakibin çok fazla atak geliştirdiğini gördüm.
Orta saha organizasyonu baştan sona yanlış kurgu ve oyuncu düzeniyle çok dağınık bir görüntü sergiledi. Ne ofansif ne de defansif bölümlerde başarılı oldular.
Plzen takımı ne yaptığını bilen bir takım görüntüsündeydi.
Daha diri, istekli ve organize olan bir takımdı. Son vuruşlarda etkili olamadılar.
Hakan engeline de takıldılar.

Top ayakta kalmalı

Beşiktaş'ın sisteminde topun daha çok ayakta kalması gerekir. Sebebi teknik oyuncuların fazlalığı. Topa fazla sahip olamazsanız o zaman oyunun üstünlüğünü ele geçirip futbolunuzu kabul ettirme şansınız olmaz.
Çok geniş bir alanda futbol oynuyorsunuz.
Hücuma çıkmak için avantaj ama topu kaptırdığınız zaman dezavantaj oluşturuyor öyle de oldu. Yenilen golün ardından atılan gol ve bu arada gel gitler oluştu. Özellikle ilk yarı istenilen futbol yoktu. İkinci yarı Schuster yerinde değişiklikler yaptı, oyuna dengenin gelmesini sağladı.
Tur avantajı çok önemli kötü oynarken şu günleri geçmek önemli. Çünkü gerçekten Beşiktaş iyi bir futbol takımı oldu. Kaliteli bir teknik direktorü var sadece hazır değil.
Özellikle de ölü top kullanımında hem kendi alanında hem de rakip alanda uygulama eksikliği yaşadılar. Bu maçı kaleci Hakan kurtardı ama İnönü'de çok daha fazla kurtarıcıya ihtiyaç var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN