Web Sürümüne Geç

  Vakit geçiyor Fenerbahçe

  Dr. Gürkan Kubilay Dr. Gürkan Kubilay
  1) Futbolun felsefesi basit; savunma, ön libero ve hücum arkasında birer istasyon kurarsınız, bunlar kenarlarla organize olarak topu taşır ve pozisyona girersiniz.
  2) Geçen sene bunu Yobo-Emre-Alex ile yapıyordu F.Bahçe, bazen kör topal olsa da ama bu sene Emre olmayıp, Alex de kafa pozisyonu dışında ilk yarı iştahsız olunca iki pozisyon dışında yürümedi F.Bahçe.
  3) Savunma önündeki 3'lü bloktan Topal solu, Topuz sağı, Selçuk göbeği tutacak, Alex ise sol tarafa da yardım etmesi istenen Sow ile Kuyt'ı besleyecekti. Hesap buydu.
  İlk 15 dakika biraz işledi, pozisyon da buldu.
  4) Ama orta alanı 3'lü olan her takımın sıkıntısı yaşandı, kanatlar tam kapatılamadı ve Sivas fazla cesaretli olmayan ataklarını oradan yaptı.
  5) Alex iyi değildi, Kuyt etkili değildi, Sow iştahlı idi ama çift görev biraz tedirgin ediyordu.
  6) Geçen yıl, Avrupa'nın bile ''15 metre ve uzağından ŞUT ile en çok gol atan takımı '' F.Bahçe'ydi.
  Ama sahada şutlarını atan adamlar yoktu, olanlardan ise sadece Topal, o da 1 kere direğe takılıyordu.
  7) Moskova maçı yorgunluğu başlayınca, ''her adamı farklı yerde oynatma'' alışkanlığı Stoch ile sağda devam edince, Kuyt durunca, Sow'a top gitmeyince, 70 sonrası Sivasspor baskı kuruyor, F.Bahçe, ikinci forveti oyuna Semih ile alıyor ama geç gelen bu değişiklik de işe yaramıyordu.

  SONUÇ:
  8)Aykut Kocaman ya da yönetim, her kimin inadı ise öne, dikine oynayan orta saha almama inadını sürdürmemeli.
  9)Takımda mutsuz adam sayısı çoğalıyor, Kocaman o adamlarla ''bire bir görüşme ve iletişim" refleksini geliştirmeli.
  10) Futbol sadece çok koşarak, hız yaparak oynanmaz, YARATICI adamlar, sadece transferle değil, adı Salih de olsa takıma cesaretle monte edilmeli.