Web Sürümüne Geç

Kompakt oyun çalışması

Levent Tüzemen Levent Tüzemen
Başakşehir galibiyeti Hamza Hoca'nın geri adım atıp Podolski'yi santrfor oynatmasının eseridir.
Alman yıldız güçlü olduğu kadar topla buluştuğunda nasıl hareket edebileceğini biliyor. Podolski doğru pozisyon alıyor, panik yapmıyor. Kanatlarda oynayan Yasin, Sinan ile geriden destek verecek Carole, Denayer, Sabri gibi oyuncular Podolski'nin zekasına dikkat edip nereye koşacağını ezberlemeliler. Özellikle kanattan bindiren bekler ortalarını gelişigüzel değil, Podolski'nin pozisyonuna ve Sneijder'in konumuna göre yapmalılar.
Hamza Hoca Galatasaray'ın sistemi üzerinde de oynamalı. Bazen coşkulu, arzulu ve önde basan oyunu tercih etmeli.
Bazen de oyunun boyunu kısaltıp "kompakt" anlayış içinde herkesin fazla enerji harcamadan birbirlerine yakın oynamalarını sağlamalı. Sneijder, Podolski, Yasin ve Burak ne yazık ki oyunun iki yönünü oynamıyorlar.
Neden? Çünkü fizik güçleri yeterli değil. Bu yüzden Hamza Hoca takımın enerjik kalması için zaman zaman "kompakt" oyun çalışmasını Florya'da yaptırmalı..

Selçuk'un sırrı Melo
Bu kadro Astana'da da Hamza Hoca'nın elindeydi. Astana'da oynatmadığı Chedjou savunmayı toparlarken Muslera'yı rahatlattı. Gecenin yıldızı Muslera'ydı kurtardıklarının yanı sıra güvenli ve dikkatli oynadı ve tuttuğu topları sektirmedi. Denayer sağbekte özverili oynuyor. Ancak Sabri'nin hücuma katılma ve düzgün orta yapma konusunda bir alışkanlığı var.
Selçuk'un hücuma çıkmasının sırrının Melo olduğu bir kez daha belgelendi.
Bilal'le oynadığında Selçuk savunmaya yakın kalıyor. Hatırlatayım; bu ikiliyle orta alanı rakip kolay geçiyor.

Not: Podolski'nin golünde top vücuttan kola geliyor. Bence gol verilmesi hataydı.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler Galatasaray
BİZE ULAŞIN