Beşiktaş kazansın!

Cevdet Ünüvar Cevdet Ünüvar

Yıldırım Demirören mi, Murat Aksu mu? Kimin projesi daha gerçekçi, kimin hayali büyükse o kazanacak. Unutulmasın, bu bir hizmet yarışı

Yarın büyük gün. Beşiktaş 107 yıllık tarihinde nice kongreler, nice seçimler, nice değerli adaylar gördü. 1903'teki Mehmet Şamil Osmanoğlu'dan 2010'daki Yıldırım Demirören'e kadar tam 30 isim 107, yılını kutlayan Beşiktaş'a hizmet etti. Hepsinin tek hayali oldu, Beşiktaş'a hizmet. Bu seçim ne ilk ne de son seçim. Hem mevcut başkan Yıldırım Demirören hem de rakibi Murat Aksu projelerini Anadolu'daki delegelerle paylaşıp, kongre takvimi içinde ortaya koydular. Kimin projesi daha gerçekçi, kimin hayali daha büyükse o kazanacak. Bu süreçte şunu net olarak gördük ki, çoğu siyasi partinin yapamadığı taban çalışmasını, projeksiyon sunumunu Beşiktaş başkan adayları yaptı. Yaklaşık 13 bin üye aidatını yatırdı -ki bu bir rekor- ve oy kullanacak. Şunu çok net söyleyebiliriz; Beşiktaş tarihinin en merak edilen, en heyecanlı, en konuşulan seçimi. Her ne kadar , "Gergin, kızgın ve tansiyon yüksek. Sert açıklamalar var!" gibi laflar ediliyorsa da her iki aday da şu ana kadar saygılı, Beşiktaş duruşuna uygun, birbirine nezaket içinde bir davranış sergilediler. Sonuna kadar da öyle olmalı. Mutlaka bir galip taraf olacak, kaybeden aday göreceğiz. Tüm delegeler şunu bilmeli; kazanan kim olursa olsun gerçek kazanan Beşiktaş kulübü olacak. Bu bir hizmet yarışı ise kaybedende kazanan kadar sevinmeli. Beşiktaş'ı sevmek bunu gerektirir. Öyle değil mi!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA