Web Sürümüne Geç

  Yasin'siz olmaz

  Levent Tüzemen Levent Tüzemen
  Hamza Hoca, Milli Takım'ın Konya'daki tüm maçlarını çıplak gözle izledi. Milli Takım, Hollanda'yı ve Çekler'i yenerken taktik olarak "Kompakt" oynadı ve golleri de rakibin kaptırdığı topları çabuk hücuma taşıyarak buldu. İzlanda maçında tam 75 dakika Milli Takım sakindi ve rakibe geniş alan vermedi.
  İzlanda önünde Milli Takım'ın 4-6-0 sisteminden Hamza Hoca etkilenmiş olacak ki; Gençlerbirliği önünde bu anlayışa Umut'u ekleyip daha çok top tutan ve kullanan oyuncuları tercih etti. Belki düşünce doğru ama uygulama oyuncu seçimlerinden dolayı yanlıştı. Hatırlayalım; Milli Takım, İzlanda karşısında Selçuk, Çalhanoğlu, Oğuzhan, Arda ve Volkan Şen'le oynadı. Terim bunu yaparken kanatları Volkan ve Arda ile kullandı, Şener ile Caner de destek verdi.

  Sneijder de rahatlıyor

  G.Saray, Selçuk, Bilal, Rodriguez, Sneijder ve Podolski ile oynadığı ilk 45'te belki topa hükmetti ama kanatları kullanamadığı gibi hücumda da yeterince çoğalamadı.
  Hatadan dönmek ayıp değildir. Hamza Hoca ikinci yarı Rodriguez'in yerine Yasin'i alınca Galatasaray'ın hafıza kartı yerine oturdu ve oyun kalitesi pozitife döndü, kanat bindirmeleri hücum zenginliğiyle kol kola girince goller de geldi.
  Yasin'i baştan oynatmamak büyük hata. Çünkü Sneijder futbol eğitimine büyük katkı verdiği Yasin'le oynamak istiyor.
  Ayrıca Almanca konuştukları için Podolski de Yasin'le iyi anlaşıyor. Yasin rakip eksilten, hızlı, hücuma çabuk çıkan bir oyuncu olduğu için Galatasaray önce takım uyumunu kazandı sonra da etkili ataklar sonucu bulduğu gollerle maçı geri döndürüp kazandı. Chedjou'nun, Bilal'e attırdığı golün ortası mükemmeldi. Rodriguez çıkınca Selçuk kendine geldi ve
  Chedjou'ya gol ortası yaptı.
  BİZE ULAŞIN