Heyecan yaptı

Mert Aydın Mert Aydın
Futbol ilginç bir oyun. Bir maçta ne kadar üstün oynarsanız oynayın, hatta rakibiniz bir de 10 kişi kalsın eğer maçı öldürecek golü atamazsanız sonunda galip gelememe tehlikesi karşınızda oluyor.
Melo'nun yokluğunda endişeli ve ama Eboue'nin dönüşüyle umutlu Galatasaray, Mersin İdman Yurdu önünde maça çok iyi başladı. Engin Baytar, rakiplerle ve hakemlerle uğraşmak yerine sahaya konsantre olunca, sağlı sollu ataklar Mersin'i iyice bunalttı. Öyle bir ilk yarı ki ev sahibi ilk şutunu atmak için 40 dakika bekledi.
Elmander'in sakatlığına rağmen Necati'nin golüyle beklendiği şekilde öne geçti Galatasaray.
Ama açıkça söylemek gerekirse bu üstünlüğün meyvesi en azından 2-0 olmalıydı.

İŞİNİ ÇABUK BİTİRMELİ
İkinci yarıda daha hareketli bir Mersin vardı. Galatasaray aslında Sercan gibi bir oyuncunun girişiyle kontratak bulma şansı yakalamıştı. Ama nedense bir türlü kontraya çıkamadılar.
Barış'ın atılmasıyla ibreyi yeniden lehine çeviren Galatasaray'ın o ikinci golü atamaması Mersin'i cesaretlendirdi. Aslında ikinci yarının ortalarında Eboue yorgunluk sinyalleri vermişti.
Fatih hoca, Sabri'yi oyuna almak üzereyken Engin sakatlanınca Fildişili oyunda kaldı.
Duran toptan golü yiyen G.Saray'ın reaksiyonu iyi oldu.
Paniğe kapılmak yerine bir kişi fazla olduklarını hatırladılar.
Ardından penaltı ve Necati'nin golü geldi. Şunu söylemek gerek.
G.Saray, böyle maçlarda işini çabucak halletmeli. Daha zor maçlarda sıkıntı yaşayabilirler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN