Yeni kuşak oluşturmak

Tablo vahim, felaket...
Son 20 maçta 13 yenilgi, 4 beraberlik, sadece 3 galibiyet!
Atılan 19 gole karşılık 31 gol yenmiş... Bu, futbolcunun kulübüne ihanetidir, nankörlüğüdür! "Acıların takımı" Beşiktaş'ı bu durumlara düşüren teknik arızadır!
Bloklar arasında bağlantı olmaması, savunmadan oyunu başlatacak topların çıkmaması, hızlı, yüksek tempoda oynamaması, orta saha elemanlarının top almak için geriye gelmemesi, dolayısıyla "oyun bütünlüğü" nün gerçekleştirilememesi. "Oyun bütünlüğü"nün olmazsa olmazı; orta sahanın savunmaya, forvet hattının orta sahaya yardım etmesidir. Böyle oynamayan, yüksek tempo yapamayan takımlar, maç kazanamazlar. "Umut" diye alınan Fernandes hariç yabancı yıldızlar hayal kırıklığı çıktı...
Su gibi akıtılan milyon euoro'lar boşa gitti... Mali tablo savurganlık yüzünden içler acısı...
En acısı ise mali tablo bozukluğundan paralarını alamayan başarısız yabancıların Beşiktaş'ı UEFA'ya şikayet etmesi...
Başkan Fikret Orman, Yıldırım Demirören yönetiminin "mali felaket" mirasını temizlemeye çalışıyor.
Başarılı olur mu, çok zor...

KURTULUŞ ALTYAPIDA
Yapılacak tek şey; pahalı dış transferi dondurup, öze dönmek.
Yani, kurtuluş altyapıdadır...
Fikret Orman, Süleyman Seba felsefesini benimsemeye açık bir başkan. Bu nedenle uzun vadeli de olsa zoru başarır; Beşiktaş'ı kurtarır.
Seba'nın yolundan gidilerek, yeni kuşak oluşturmak; Metin, Ali, Feyyaz, Rıza, Ziya, Fikret dönemini yeniden yaşatmak tek çaredir!
Türk futbolunda gençleşmenin öncüsü olan Beşiktaş, Muhammed, Atınç, Caner, Hasan, Mertcan'la "yeni kuşak" dönemini tekrar hayata geçirmelidir.
Gençlerle gidilen yol uzun olur, sabır ister. Ama sonu başarı, huzur, mutluluk, kurtuluştur.
Milne, ilk yılında başarılı olamadı ama Seba, sabır gösterdi ve Kartal üç yıl üst üste şampiyonluğa uçtu, istediğini aldı.
Sıkıntılara alışkın Beşiktaşlı, mutlu olmak için gençlere inanmayı; umutla, sabırla beklemeyi bilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN